Zmywacz silikonowy czy benzyna ekstrakcyjna?

Chcąc pomalować jakąś powierzchnię, musimy w pierwszej kolejności poświęcić trochę czasu na jej odpowiednie przygotowanie do tego zabiegu. To też oznacza, że musimy sprawdzić, w jaki sposób odtłuścić i oczyścić daną powierzchnię, tak aby mieć pewność, że lakier będzie położony równo i nie przykryjemy nim jakichś zabrudzeń, których nie powinno tam być. Oczywiście takie działania muszą być przeprowadzone przy wykorzystaniu odpowiednich środków, a to oznacza, że powinniśmy się zastanowić, z jakich substancji skorzystać. Jednymi z najczęściej stosowanych są zmywacz silikonowy i benzyna ekstrakcyjna, dlatego warto poznać ich mocne i słabe strony, tak abyśmy mogli zdecydować, czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla nas.

Jeśli takie oczyszczenie nie zostanie prawidłowo przeprowadzone, to może się okazać, że po niedługim czasie, lakier w tym miejscu nam odpadnie.

Czy zmywacz silikonowy zastąpi benzynę ekstrakcyjną?

Koniecznie porównajmy mocne i słabe strony każdego z tych preparatów, bo wówczas łatwiej będzie nam podjąć właściwą decyzję, który z nich najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Istotne jest to, że według niektórych, benzyna ekstrakcyjna pozostawia matowe smugi, które sprawiają, że powierzchnia, którą przygotowujemy do malowania, nie prezentuje się tak, jak powinna, bo już jest zabrudzona. Inni znowu ją chwalą, ponieważ nie niszczy lakieru.

Nie mniej, warto porównać jak taka benzyna ekstrakcyjna prezentuje się w zestawieniu z takim środkiem, jakim jest zmywacz silikonowy. Dopiero mając pokazane działanie tych dwóch substancji będziemy mogli powiedzieć, w którą z nich chcemy zainwestować, aby dokładnie oczyścić wybraną powierzchnię przed malowaniem.

Co zyskamy jeśli wybierzemy zmywacz silikonowy?

Jeśli zapoznamy się z właściwościami jakie ma zmywacz silikonowy, to nie będziemy mieli wątpliwości, co powinniśmy wybrać. Przede wszystkim trzeba tutaj powiedzieć, że taki zmywacz silikonowy posiada odpowiednio dopasowany czas odparowywania, a to oznacza, że nie pojawiają się tutaj żadne smugi, które będą się pojawiały, gdy zastosujemy benzynę.

Co więcej, musimy mieć również świadomość, że taki zmywacz silikonowy świetnie sprawdzi się w przypadku usuwania tłuszczu, wosku, kurzu czy silikonu. Jeśli chodzi o zmywacz silikonowy, to musimy mieć jeszcze świadomość, że dzięki jego zastosowaniu, zwiększymy również przyczepność emalii nawierzchniowej, a to oznacza, że będziemy bardziej zadowoleni już po nałożeniu takiego lakieru. Jeśli chodzi o zmywacz silikonowy to ma nam on wiele do zaproponowania, a to oznacza, że będziemy z niego bardziej zadowoleni, niż stosując benzynę ekstrakcyjną. Warto posłuchać co na ten temat mają do powiedzenia profesjonaliści i z czego oni najczęściej korzystają.

Dodatkowo powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę na to, że zmywacz silikonowy jest stosunkowo łatwy do wykorzystania, świetnie czyści powierzchnie metalowe, a dodatkowo nie pozostawia żadnych smug, które mogłyby sprawić, że lakier w tym miejscu nie będzie miał takiej przyczepności jak powinien. Koniecznie też musimy podkreślić, że stosując zmywacz silikonowy mamy pewność, że wszystko będzie dokładnie wyczyszczone, a dodatkowo jeszcze zwiększamy przyczepność danego podłoża, więc nałożony lakier mocniej będzie do niego przywierał. Im więcej będziemy czytać na ten temat, tym większą będzie mieli pewność, że to właśnie zmywacz silikonowy powinien być przez nas wykorzystany. Tak też zalecają profesjonaliści, którzy czyszczeniem różnych powierzchni i ich malowaniem, zajmują się zawodowo.