W transporcie bardzo ważna jest logistyka. Takie jego planowanie, aby zmieścić jak najwięcej towaru w czasie jednego przewozu. Dlatego też warto wiedzieć, że najwygodniej będzie przewozić towar na paletach, bo wówczas najłatwiej będzie nam je zapakować na samochód. Nie mniej pamiętajmy, że nic nie może wystawać poza palety, bo wówczas trudniej będzie nam je ustawić w odpowiedni sposób. Jednym z najważniejszych pytań jest to, ile palet wchodzi na tira. Jak się okazuje, jeśli mamy standardową naczepę i najczęściej używane europalety, to możemy zmieścić tutaj 33 palety.

Jednak ważna będzie nie tylko ich ilość, ale również waga palet, tak abyśmy mieli pewność, że nie przekroczymy tej dopuszczalnej, jaką możemy mieć na naszym samochodzie. Nie mniej, jeśli zastanawiamy się ile palet euro wchodzi na tira ze standardową naczepą, to odpowiedź będzie prosta – 33 palety, które możemy ułożyć w dwóch albo trzech rzędach, bo wówczas będą rozstawione najbardziej optymalnie i równomiernie.

Warto wiedzieć ile palet przemysłowych wchodzi na tira

Jeśli zajmujemy się planowaniem transportu, to musimy posiadać odpowiednią wiedzę odnośnie tego, jakie palety są wykorzystywane i ile ich wchodzi na tira. To też oznacza, że musimy wiedzieć ile palet przemysłowych wchodzi na tira, bo one są szersze niż europalety. Z tego powodu na standardową naczepę zmieści nam się 26 palet przemysłowych, a więc warto to wziąć pod uwagę, kiedy będziemy organizować transport. Jeśli do naszej dyspozycji jest naczepa 13 6 ile palet na nią wejdzie będzie nas zastanawiało, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić jakie to są palet.

Jeśli będą to palety euro to wejdzie ich więcej, jeśli przemysłowe, to zmieści się ich mniej. Dlatego też przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, na jakich paletach znajduje się nasz ładunek i co więcej, czy nie wystaje on poza obrys palety, bo wówczas też nie zmieścimy ich na tira tyle, ile powinno na niego wejść. Zastanawiając się ile palet 120×80 na tira wejdzie, powinniśmy mieć świadomość, że możemy ich tam umieścić 33.

Czy wiemy ile palet euro wchodzi na tira?

Odpowiednie rozplanowanie transportu daje nam możliwość zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy. Dlatego też powinniśmy wiedzieć ile palet euro wchodzi na tira, tak abyśmy mogli ich załadować jak najwięcej i zmniejszyć ilość kursów. Jednak pamiętajmy, że ważna będzie nie tylko ich ilość, ale również waga, jaką będą miały te palety.

Dodatkowo warto też wiedzieć ile palet przemysłowych wchodzi na tira, bo może się okazać, że niektóre produkty będą zapakowane właśnie na takich paletach, a wówczas zmieścimy ich w naczepie o 7 mniej, niż gdybyśmy mieli towar na paletach euro. Jeśli korzystamy ze standardowej naczepy, ile palet 120×80 na tira wejdzie, nie powinniśmy się zastanawiać, bo jeśli będą one prawidłowo zapakowane i nic nie będzie wystawało poza nie, to będziemy mieli pewność, że w takim transporcie będziemy mogli zmieścić 33 palety. Oczywiście trzeba wówczas dopilnować, aby każda z nich miała odpowiednią wagę, tak aby całość nie przekraczała dopuszczalnej normy. Są takie rzeczy w transporcie, które są stałe, a więc jeśli je zapamiętamy, to może się okazać, że organizacja poszczególnych przewozów, nie będzie nam zabierała zbyt wiele czasu, ani nie będzie zbyt skomplikowana. Dlatego też warto wiedzieć ile palet euro wchodzi na tira, tak abyśmy nie musieli tego za każdym razem liczyć. Dodatkowo warto też wiedzieć, czy na naszym stanie znajduje się naczepa 13 6 ile palet w nią wchodzi, zarówno euro jak i przemysłowych będziemy wówczas wiedzieli, bo jest to standardowy rozmiar naczepy.

To też oznacza, że zastanawiając się ile palet przemysłowych wchodzi na tira z taką standardową naczepą, musimy zapamiętać, że spokojnie będziemy mogli tam umieścić 26 palet. To pozwoli nam w odpowiedni sposób zaplanować transport, aby kosztował jak najmniej, a to będzie możliwe tylko wówczas, gdy będziemy w stanie zmieścić na naszą naczepę, maksymalną ilość palet, tak aby nie przewozić pustych przestrzeni.