Ile kosztuje regeneracja turbosprężarek

Jeżeli chcemy kupić samochód, to z pewnością zwracamy uwagę na wiele mniejszych elementów. Chcemy wiedzieć nie tylko czy dany samochód jest ekonomiczny w utrzymaniu, ale również to, jak długo wytrzymują poszczególne części, oraz jaki jest ewentualny koszt ich wymiany lub naprawy. Bardzo często, to właśnie te ostatnie kwestie decydują o tym, czy decydujemy się na zakup danego samochodu, czy jednak wybieramy jakiś inny model. Sporo pytań do mechaników mają też ludzie, chcący kupić samochód posiadający turbosprężarkę.

Czy opłaca się regeneracja?

Zrozumiałym jest, że turbosprężarka tak samo jak każda inna część w samochodzie, może się zepsuć. Wówczas stajemy przed dylematem, czy naprawiać starą, czy może jednak wymienić ją na nową. Warto więc zdawać sobie sprawę, że regeneracja takiej turbosprężarki zazwyczaj zaczyna się od 1000 zł.

Jeżeli mamy starszy samochód, w którym ta turbosprężarka nie jest zbyt skomplikowana, a więc wystarczy ją tylko rozebrać i przeczyścić, to koszt regeneracji nie będzie wiele wyższy niż podana cena. Jednak w nowszych samochodach, gdzie tej pracy przy regeneracji jest więcej, musimy się liczyć z tym, że te koszty także będą większe, bo będzie potrzeba więcej czasu na rozebranie i późniejsze złożenie tego wszystkiego.

Jak to wygląda przy elektronicznej?

Coraz częściej proponowane są turbosprężarki sterowane elektronicznie. Niestety one również się psują, a co się z tym wiąże, może się okazać, że sam zakup zniszczonych części przekroczy sporo ponad 1000 zł. Dlatego też, dokładnie trzeba wszystko przeliczyć i zastanowić się nad opłacalnością regeneracji. Możemy też zapytać inne osoby, które posiadają takie turbosprężarki, czy są z nich zadowolone i na co powinniśmy tutaj zwracać uwagę. Jeżeli dokonamy obliczeń i wyjdzie nam, że koszt regeneracji będzie stanowił połowę kosztów zakupu nowej sprężarki, to z pewnością możemy przyjąć, że takie działania będą opłacalne.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby wszystko tutaj na spokojnie przeliczyć, aby sprawdzić każdą możliwą opcję i zdecydować, która będzie najlepsza dla nas i naszego samochodu.