polskie części

Części samochodowe

Im większa jest nasza wiedza na temat samochodu i działania jego poszczególnych części, tym większa jest szansa, że będziemy w stanie zadbać o niego w odpowiedni sposób. Dlatego też, warto poznać chociażby podstawowe objawy uszkodzenia głównych elementów, tak abyśmy wiedzieli, kiedy jak najszybciej powinniśmy udać się do serwisu, tak aby tam móc podpiąć samochód pod odpowiednie urządzenia i sprawdzić, czy faktycznie przeczucie nas nie myliło.

Kiedy przestają działać wtryski paliwa?

Wtryski paliwa, tak samo jak wszystkie inne elementy samochodu ulegają eksploatacji, a co się z tym wiąże, ulegają zniszczeniu.

Im mniej będziemy o nie dbali, tym szybciej do tego dojdzie, nie mniej zawsze warto wiedzieć, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Przede wszystkim, pierwszym sygnałem, że coś dzieje się nie tak z naszym wtryskiem paliwa, będzie to, że silnik będzie pracował nierówno. Będzie to miało miejsce głównie przy niskich obrotach na jałowym biegu i będzie oznaczało problemy z parametrami wtryskiwaczy.

Może się także okazać, że będziemy mieli problemy z rozruchem, samochód nie będzie chciał odpalić, zwłaszcza przy niskich temperaturach, albo to odpalanie nie będzie takie jak być powinno.

Ile zużywamy paliwa?

Innym objawem, który powinien wywołać u nas większą czujność, powinien być spadek mocy i czasami pojawiające się dymienie. Tak samo, jeśli zauważymy, że nasz samochód zaczął spalać więcej paliwa niż to miało miejsce do tej pory, to również powinniśmy zacząć się zastanawiać, czy nie dzieje się nic złego z wtryskiem paliwa.

Mogą też się pojawić problemy z filtrem cząstek stałych, a nie można ich ignorować, bo okaże się wówczas, że powstałe uszkodzenia będą jeszcze większe. Jeśli zobaczymy, któryś z tych objawów, to z pewnością nie powinniśmy panikować, ale jednocześnie też, nie możemy ich bagatelizować. Im szybciej zajedziemy do specjalisty, tym szybciej będzie on mógł sprawdzić co się dzieje, a następnie zająć się naprawą uszkodzonych części, tak abyśmy mieli pewność, że nie dopuścimy do tego, aby powstała usterka, miała wpływ na działanie kolejnych elementów i ich niszczenie.

Im szybciej się tym zajmiemy, tym będzie lepiej i tym mniejsze będą koszty ewentualnej naprawy.