polskie części

Części samochodowe
Jak samemu wyczyścić filtr dpf

Jeżeli poznamy budowę jakiegoś elementu samochodu, to czasami pojawia się myśl, aby samodzielnie ten element czyścić. Wydaje nam się wówczas, że dzięki temu dłużej będzie działał tak jak powinien, a my nie będziemy musieli się przejmować kosztowną wymianą. Jednak czy faktycznie zawsze, samodzielnie powinniśmy zajmować się czyszczeniem różnych części samochodowych? Czy nie zrobimy lepiej, jeżeli tego typu sprawy zostawimy specjalistom w tym temacie?

Można wypalać

Jeżeli chcemy przeczyścić trochę dpf, aby mieć pewność, że osiadła tam sadza się wypaliła, to możemy zadbać o odpowiednie do tego warunki. Najlepiej wyjechać wówczas na dłuższą trasę i utrzymywać prędkość powyżej 50 km/h.

Warto tak robić w regularnych odstępach czasu dłuższe trasy, chociaż przy takim przepalaniu możemy być pewni, że cząsteczki sadzy będą się szybciej spalać, jednak popiół jaki z nich powstaje będzie nadal obecny. Dlatego też, może się okazać, że raz na jakiś czas potrzebne będzie dokładniejsze czyszczenie filtra dpf. Możemy odczuwać pokusę, aby zrobić to samodzielnie, jednak jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane dokładnie tak jak powinno, to powinniśmy tą kwestię pozostawić specjalistom.

Posiadają specjalistyczny sprzęt

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nowy filtr dpf jest dość drogi, dlatego warto jak najlepiej dbać o ten co mamy.

czyszczenie DPF

Jeśli będziemy korzystać ze specjalistycznych serwisów, które zajmują się czyszczeniem takiego filtra, to możemy być pewni, że wszystko będzie przeprowadzone tak jak powinno. To dlatego, że mogą się one pochwalić nie tylko odpowiednim doświadczeniem, ale również właściwym sprzętem, który pozwoli dokładnie wyczyścić dany filtr i go zregenerować, bez obaw, że coś zostanie uszkodzone. Warto też popytać znajomych, czy nie mają kogoś sprawdzonego, kto mógłby się zająć naszym samochodem. Wówczas będziemy mieli pewność, że warto było wydać te pieniądze, zwłaszcza że tak wyczyszczony filtr będzie dobrze działał przez długi czas, a my sporo zaoszczędzimy.

Należy sobie zdawać sprawę z tego, co możemy przy samochodzie zrobić sami, a co powinniśmy przekazać ekspertom w danej dziedzinie. Wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie działało tak jak powinno, a my nie będziemy musieli w krótkim czasie pojawić się na kolejnej naprawie.