polskie części

Części samochodowe
Czyszczenie filtra cząstek stałych

Nawet jeżeli pilnujemy, aby do naszego samochodu wlewać paliwo najlepszej jakości, aby najlepszej jakości był też olej silnikowy, to i tak przyjdzie taki moment, że niektóre części się zużyją, a inne się zabrudzą. Nie jesteśmy w stanie uchronić naszego samochodu przed działaniem kurzu i pyłków znajdujących się dookoła nas, tak samo jak nie możemy go uchronić przed zbieraniem się zabrudzeń, na różnych jego elementach. Dlatego też tak ważne jest to, aby w regularnych odstępach czasu czyścić jego elementy.

Filtr cząstek stałych jest ważny

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że samochody które są dieslami, wyposażone są w filtr cząstek stałych. Ma on za zadanie zatrzymywać nadmierną ilość spalin, tak aby nie dostawały się one do środowiska. Jeśli chcemy mieć pewność, że ten filtr nie będzie się zbyt często zatykał, to warto raz na kilka dni przejechać dłuższą trasą, tak aby mógł się on oczyścić z tego, co zamuliło go podczas jazdy w mieście. Może się jednak okazać, że nasze zabiegi nic nie dadzą i w pewnym momencie dojdzie do jego zatkania.

Dlatego też, warto wiedzieć, co powinniśmy zrobić w takim momencie, tak abyśmy mieli pewność, że nie zniszczymy naszego samochodu i nie dopuścimy do powstania jeszcze większych szkód.

Czyszczenie jest ważne

czyszczenie DPF

Warto zobaczyć w książce serwisowej naszego samochodu, co jaki czas, co ile kilometrów powinno być przeprowadzane czyszczenie filtra cząstek stałych. Dzięki takim regularnym zabiegom będziemy mieli pewność, że nasz filtr dłużej będzie działał, a co się z tym wiąże, będzie się to przekładało na pracę całego silnika. Powinniśmy też dopilnować, aby takim czyszczeniem filtra cząstek stałych zajmowali się specjaliści, bo wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko zostanie wykonane tak jak powinno i żadna jego część nie zostanie pominięta. Warto zobaczyć jak to wszystko się odbywa i jakie efekty daje takie czyszczenie filtra cząstek stałych. Może się okazać, że dzięki takim zabiegom, znacznie przedłużymy prawidłowe działanie takiego filtra, a co się z tym wiąże, również i całego naszego samochodu. Im prędzej zapoznamy się z tym zagadnieniem tym lepiej będzie dla naszego auta i dla naszych finansów.